1-3MAJA

Nasz sztandar podczas miejsko-gminnych obchodów
świąt majowych        ZDJĘCIA >>>

17 wrz W Dniu Sybiraka tradycyjnie uczestniczymy w mądrej i jakże potrzebnej młodemu pokoleniu lekcji historii. Uroczystość przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Więcej wiemy, więcej możemy. Powtarzając za Norwidem :
"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek", starajmy się o Nią. ZDJĘCIA >>>

poczet Poczet sztandarowy naszej szkoły w nowym składzie (od 28 czerwca) pierwszy raz w tym roku szkolnym reprezentował nas na uroczystości zewnętrznej. 15 września 2013 r. w sanktuarium pw. św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej Pięć Prawd Polaków. Odsłonięcia tablicy dokonali: zastępca burmistrza Nowogardu Damian Simiński z przewodniczącą nowogardzkiego oddziału „Civitas Christiana" Barbarą Gontarską. To była piękna lekcja historii i patriotyzmu dla uczestników tego wydarzenia.

W zaproszeniu na tę uroczystość mogliśmy przeczytać: „W hołdzie wszystkim Polakom na obczyźnie, członkom Związku Polaków w Niemczech oraz ich rodzinom, a także Polonii, którzy dla utrwalenia swoich praw do wyznania, języka polskiego, polskiej kultury narodowej oraz do polskich obyczajów złożyli dowody najwyższego poświęcenia i odwagi, swoje prawa i obowiązki sformułowali w uniwersalnych i zawsze aktualnych Pięciu Prawdach Polaków spod Znaku Rodła, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana" w Nowogardzie tę tablicę poświęca."
/autorem Pięciu Prawd Polaków jest ks. dr Bolesław Domański – Patron Związku Polaków w Niemczech i Polaków spod Znaku Rodła/