UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI  ŚWIĘTA SZKOŁY  IM. JANA PAWŁA II

W dniu 10 października społeczność szkolna uczestniczyła w Apelu z okazji Święta naszej Szkoły. Patron – to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje i wprowadza uczniów w świat wartości. To osoba, która swoim życiem daje przykład, wskazania – co robić, jak żyć, jak postępować? To wielki zaszczyt mieć takiego Patrona, ale też zobowiązanie. Podczas uroczystości młodzież przypomniała społeczności szkolnej postać Jana Pawła II, jego dzieciństwo w Wadowicach, początki kapłaństwa, drogę wiodącą do Watykanu, a także naukę i wielkie oddanie Bogu. W tym dniu również upamiętniliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia i sztandaru. Głównym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III oraz ich starszych kolegów i koleżanki. Piękny taniec kwiatów przeplatał pieśni związane z Janem Pawłem II, w tym Jego ulubiona “Barka”, którą na koniec zaśpiewali wszyscy uczestnicy uroczystości. Serdeczny uśmiech na twarzach wywołała piosenka “Święty uśmiechnięty” w wykonaniu trzecioklasistów. Po części artystycznej uczniowie razem z wychowawcami udali się na plac szkolny aby pod pomnikiem Jana Pawła II zapalić światełko do nieba.

Dziękujemy Dyrekcji, Wychowawcom, Pracownikom, oraz Wam Drodzy Uczniowie za wspólne świętowanie. Za piękny śpiew, za strój galowy i właściwą  postawę podczas apelu.

Izabela Tas i Małgorzata Tarniowa