WYPŁYŃ W czwartek, 23 maja w naszej szkole odbyła się VIII edycja miejsko – gminnego konkursu recytatorskiego "Wypłyń na głębię..." poezja Jana Pawła II oraz o Janie Pawle II MIĘDZYSZKOLNYM MOSTEM MIŁOŚCI. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 8 szkół podstawowych z naszej gminy. Byli reprezentanci: SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP Żabowo, SP Strzelewo, SP Długołęka, SP Orzechowo. Uczestnicy „rywalizowali" w dwóch kategoriach wiekowych. Recytatorskim popisom przysłuchiwała się komisja w składzie: przewodniczący: p. Zofia Pilarz, Siostra Hiacynta, p. Genowefa Makarewicz, p. Mirosław Grzegorczyk - prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej w Szczecinie.

Po kilku godzinach zmagań ogłoszono wyniki:
KlasyI-III:
I miejsce - Angela Sikora (SP 1) op. Beata Biniecka
II miejsce - Wiktoria Sokal (SP Długołęka) op. Bożena Piotrowska
III miejsce - Miłosz Bujalski (SP 2) op. Marzenna Florczak
Wyróżnienia: Oliwią Toboła (SP Żabowo) op. Anna Dynowska, Martyna Woźniak (SP Orzechowo) op. Bogumiła Pawelec, Małgorzata Zając (SP 4) op. Irmina Lasota - Kowalska.
Klasy IV-VI:
I miejsce - Martyna Dworak (SP 1) op. Martyna Rogala - Bator
II miejsce - Sandra Dąbrowska (SP 1) op. Martyna Rogala - Bator
III miejsce - Maria Korszeń (SP 2) op. Anna Buczyńska
Wyróżnienie: Sara Yahfouf (SP 1) op. Martyna Rogala - Bator, Maja Kowalska (SP 4) op. Renata Lisowska, Wiktoria Rakowska (SP Długołęka) op. Magdalena Sawicka, Julia Burzyńska (SP Orzechowo) op. Bogumiła Pawelec, Klaudia Krekora (SP l) op. Edyta Kamińska, Julia Langner (SP Strzelewo) op. Małgorzata Kurzawa, Kamila Łysiak (SP 3) op. Dorota Gurgul - Gwizdała
Karol Płaczek (SP 2) op. Anna Buczyńska, Natalia Tomkowiak (SP Żabowo) op. Irena Bińczyk - Zielińska.
Po odczytaniu listy nagrodzonych, wszyscy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i udali się na zasłużony, słodki poczęstunek.
Organizatorami konkursu byli: Renata Lisowska, Helena Zagórska, Edward Tychoniec. Słodki poczęstunek (kremówki papieskie, pączki, ciasta) zapewnili: p. Marianna Malinowska, p. Jacek Lisiecki (Piekarnia „Karsk") oraz p. Waldemar i Barbara Pędziszczak.
Nagrody książkowe ufundowali: ks. Dziekan - Kazimierz Łukjaniuk, ks. Grzegorz Legutko (wręczył swoje nagrody wyłonionym przez siebie najlepszym recytatorom): l. Angeli Sikorze (SP l), 2. Mai Kowalskiej (SP 4), 3. Klaudii Krekorze (SP l); Marcin Nieradka; Ks. Ireneusz Kamionka; p. Agnieszka Karapuda (Księgarnia „Cymelia"). Pozostałe piękne upominki zapewnili: p. Agnieszka Koladyńska oraz Księgarnia „Atlas". (tekst pochodzi z
Dziennika Nowogardzkiego nr 40/2013 i został zamieszczony za zgodą redakcji)

Zapraszamy do Galerii zdjęć na stronie naszej szkoły.

WYPYŃ NA GŁĘBIĘ 2013    WYPYŃ NA GŁĘBIĘ 2012    WYPYŃ NA GŁĘBIĘ 2011