BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W środę, 18 września 2024 r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły wraz z innymi pierwszoklasistami z gminy Nowogard, spotkali się na Placu Szarych Szeregu przy Szkole Podstawowej nr 1, aby wziąć czynny udział w akcji pt. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Goleniowie. W spotkaniu udział wzięli  Starosta i Wicestarosta Powiatu Goleniowskiego, Burmistrz Nowogardu i służby mundurowe. Wydarzenie edukacyjne było przeznaczone dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych gminy Nowogard, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem, wkroczyli w nowe środowisko. Celem spotkania było omówienie m.in. podstawowych zasad bezpiecznego pokonywania drogi do i ze szkoły. Panie Policjantki omówiły i zilustrowały zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad na drodze, a także przypomniały o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali krótką część artystyczną, a reprezentanci szkół wzięli udział w małym quizie. Oczywiście pierwszaki na wszystkie pytania pań Policjantek odpowiedziały bezbłędnie. Pierwszoklasiści mogli również z bliska przyjrzeć się specjalnym pojazdom, które na co dzień są wykorzystywane w pracy strażaków oraz funkcjonariuszy służby więziennej oraz przymierzyć środki ochrony osobistej (potocznie kajdanki). Na koniec spotkania uczniowie otrzymali słodki upominek oraz odblask. Dziękujemy za zaproszenie!

Wych. Irmina Lasota-Kowalska