logo sp4 4

Udostępnij

KLASA III W SZCZECINIE
24 maja, w piątek, uczniowie klasy trzeciej pojechali do Szczecina poznać multimedialną placówkę naukowo-edukacyjną, która w ten weekend obchodziła swoją pierwsza rocznicę powstania (w tym czasie odwiedziło ją 220 tysięcy zwiedzających!), poskakać w Parku Trampolin Fun Jump Struga Szczecin oraz zjeść ulubione jedzonko w McDonald. Obiekt powstały na Łasztowni w Szczecinie to szczególne miejsce, którego głównym założeniem jest prezentowanie eksperymentów fizycznych związanych z wodą. Centrum posiada wystawę stałą, zawierającą interaktywne elementy nauki i techniki: 212 urządzeń interaktywnych nawiązujących tematycznie do życia na morzu, ma na celu przedstawienie eksperymentów naukowych z zakresu m.in. fizyki, matematyki, astronomii, geografii, medycyny, techniki, socjologii, historii, czy sztuki. W Centrum prezentowane są różnorodne zjawiska związane z życiem na morzu, żeglugą, rybołówstwem, czy funkcjonowaniem portu. Szczególną i wyjątkową atrakcją jest planetarium mogące pomieścić 43 - osobową widownię oraz pracownie, w których są prowadzone warsztaty z modelarstwa oraz szkutnictwa. Obiekt o wysokości 14 m i długości 122 m nawiązuje swoim wyglądem do kształtu kadłuba statku. W budynku na powierzchni 3,1 tys. m² znajdują się obiekty ekspozycyjne rozmieszczone na trzech poziomach wystawienniczych oraz sala konferencyjna, dwie sale edukacyjne i planetarium. Na dachu znajduje się taras widokowy połączony z restauracją. Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie jest Instytucją Kultury Województwa Zachodniopomorskiego utworzoną uchwałą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i zostało wpisane do Rejestru Instytucji Kultury Województwa Zachodniopomorskiego. Bawiliśmy się świetnie, jeszcze tutaj przyjedziemy! Wych. kl. III Irmina Lasota-Kowalska