logo sp4 4

Udostępnij

 

Integracja i relaks klasy piątej w Kołobrzegu
Uczniowie klasy piątej pod opieką wychowawczyni Ewy Sawickiej i pani Anny Story dobrze się bawili na wycieczce dwudniowej w Kołobrzegu. Wspólne spacery, wschody i zachody słońca (pobudka o 4:50), zabawy w Aquaparku Milenium oraz długie nocne zabawy i rozmowy, pozwoliły na odreagowanie codziennych trudów i zwyczajnej nudy. Niezwykle ważnym punktem programu było zwiedzanie ciekawych i historycznych miejsc miasta oraz odwiedzenie Muzeum Oręża Polskiego. Była to niezwykle ważna lekcja historii z namacalnymi dowodami tragicznych chwil naszej Ojczyzny. Żywa lekcja historii sztuki połączona z prelekcją i indywidualnym poszukiwaniu cech architektury romańskiej i gotyckiej, pozwoliła na samodzielne obserwacje Bazyliki Konkatedralnej. Uczestnicy wycieczki samodzielnie dokonywali zamówień obiadów, korzystając z karty menu oraz samodzielnie płacąc za swoje zamówienie. Przyjemnymi momentami były zabawy na nowoczesnym placu zabaw, na który w jednym dniu na życzenie uczniów poszliśmy dwa razy.  W pensjonacie, w którym mieszkaliśmy, uczniowie zostawili idealny porządek i samodzielnie zdjęli  po sobie pościel, co było kolejnym przydatnym doświadczeniem.  Śniadania i kolacje to też samodzielne przygotowania i sprzątanie po sobie. Na wycieczkę pojechaliśmy pociągiem, co pozwoliło pokazać kulturalne zachowanie się w środkach komunikacji publicznej i zwróciło uwagę konduktorów. Wycieczka była bardzo intensywna fizycznie, co odnotowały mierniki kroków – u niektórych 28 tysięcy dziennie. Na uwagę zasługuje fakt dbania o siebie wzajemnie i troska o kolegów i koleżanki.