logo sp4 4

Udostępnij

Relacja z obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole
Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, zrealizowano wiele działań mających na celu kształtowanie postaw proekologicznych. Zaplanowane działania były realizowane w dniach 15-19 kwietnia, a ich finał, czyli Zielony Marsz dla Ziemi, odbył się 22 kwietnia, czyli dokładnie w Dzień Ziemi.  

Klasa I i II przygotowały kwiaty z hasłami promującymi dbałość o planetę, które zostały wręczone przechodniom i pracownikom okolicznych sklepów podczas Zielonego Marszu dla Ziemi. Poza tym, drugoklasiści wraz z wychowawcą posadzili na terenie szkoły własne drzewko - wiśnię japońską, a klasa III przygotowała Kodeks Młodego Ekologa. Nasi najmłodsi uczniowie zmierzyli się także z eko zabawami z kodowaniem.

Klasy IV-VIII na lekcjach języka polskiego redagowały listy z życzeniami i kartki urodzinowe dla naszej planety. Poza tym, reprezentanci klas wykonywali projekt koszulki związanej z naszą planetą i jej świętem. Wykonane przez uczniów koszulki zostaną wystawione na licytację podczas Dnia Rodziny, warto więc obejrzeć na zdjęciach przygotowane projekty. Każda klasa przygotowała również transparenty na dzień finałowy z hasłami promującymi postawy proekologiczne i zachęcającymi do dbania o naszą planetę. Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i chęć współpracy, a uczniom za ich kreatywność.

Organizatorzy:
Anna Jurczyk
Elżbieta Troczyńska