logo sp4 4

Udostępnij

Wycieczka klasy I i II do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

W dniu 11 kwietnia uczniowie klasy I i II pojechali na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie, w którym czekało na nich mnóstwo atrakcji. Ponad 200 multimedialnych eksponatów związanych z morzem i wodą. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawy tematyczne, na których dzięki interaktywnym eksponatom mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia pod okiem edukatora. Każdy mógł np. wyciągać kotwicę, spacerować po rejach, szorować pokład statku i siedzieć w szalupach ratunkowych. Dzieci dowiedziały się również, że morze to różne żywioły: woda, wiatr oraz lód oraz jak człowiek radzi sobie w tak trudnych warunkach.

Kolejną atrakcją były warsztaty z robotyki, podczas których wcielili się w role młodych programistów. Dzieci uczyły się kodowania za pomocą najnowszych klocków LEGO SPIKE.  Ich zadaniem było złożenie zgodnie z instrukcją na komputerze, konstrukcji łodzi podwodnej. Uczniowie podłączali silniki, czujniki i kostki USB. Komendy programowały zadania i planowały jej ruchy. W ten sposób ich maszyna ożyła.

Czas na zabawie i doświadczeniach w MCN upłynął bardzo szybko, a wizyta dostarczyła dzieciom wiele radości, nauki oraz dobrej zabawy. Wszystkich zachęcamy do odwiedzin, tak ciekawego miejsca jakim jest Morskie Centrum Nauki.

Izabela Tas, BeataSiedlecka