logo sp4 4

Udostępnij

URODZINY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. JANA PAWŁA II

Od września 2023 roku realizowaliśmy projekt edukacyjny „URODZINY SZKOŁY”. W realizację zadań włączyli się wszyscy nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi i administracji, rodzice, dyrektor szkoły oraz absolwenci. Poznawaliśmy historię naszego „drugiego domu” – szkoły. Poszukiwaliśmy absolwentów, oglądaliśmy zdjęcia i kroniki, rysowaliśmy naszą szkołę, pisaliśmy wiersze, słuchaliśmy opowieści nauczycieli, którzy od lat tu pracują. Podsumowaniem projektu była uroczystość XXX Lecia szkoły 23 marca 2023 roku. W sali gimnastycznej odbyła się części oficjalna, gdzie dyrektor szkoły Bogdan Sobolewski przywitał przybyłych gości. Burmistrz Nowogardu pan Robert Czapla złożył życzenia wszystkim oraz przekazał prezent w postaci bonu o wartości 50 000 zł., na co wszyscy zgromadzeni zareagowali gromkimi brawami.

W części artystycznej w tańcach i piosenkach prezentowali się uczniowie wszystkich klas oraz absolwenci, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Miłym punktem programu był  taniec dzieci z Przedszkola „Kraina Fantazji” pod kierunkiem naszej absolwentki dyrektorki Doroty Zaremby. Prezentacje artystów wywołały wiele wzruszeń i wspomnień. W finale wspólnie wszyscy wykonali piosenkę „Ale to już było”, a to dlatego, że jubileusz był skierowany w dużej mierze do absolwentów, ponieważ był to pierwszy ich zjazd w tej szkole.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany  przez rodziców.

Goście mogli zapoznać się z historią szkoły oglądając kroniki, filmy, zdjęcia na który mogli odnaleźć siebie z dawnych lat. Dostępna była również galeria „Losy absolwentów. Byli uczniowie szkoły mogli spotkać się ze swoimi nauczycielami, kolegami, koleżankami i powspominać.

Jak widać odległości kilometrowe i czasowe nie mają granic i dzięki temu Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II ma sens istnienia.

Załącznik: