logo sp4 4

Udostępnij

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Czytam z klasą -lekturki spod chmurki’’ moduł II

W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki’’ klasa II z radością i zaangażowaniem zrealizowała wszystkie zadania z zakresu II modułu pod hasłem ,,Bądź dobry dla zwierząt’’. Pierwszą lekturą, którą przeczytaliśmy była ,,Cukierky ty łobuzie’’. Nawiązując do książki wykonaliśmy lekturkową pizzę, na której umieściliśmy najciekawsze sceny przygód Cukierka. Drugą lekturą, którą współnie przeczytaliśmy była ,,Psie troski’’. Zorganizowaliśmy w klasie Dzień Głośnego Czytania a naszym gościem była Pani Ela z naszej szkolnej biblioteki. Na lekcji wykonaliśmy plakat zachęcający do adopcji zwierząt przebywających w schroniskach. Następnie zapoznaliśmy się z lekturą ,,Zaczarowana Zagroda’’ do której wspólnie wykonaliśmy makietę. Jednocześnie poszerzyliśmy naszą wiedzę o pingwinach i innych zwierzętach zamieszkujących Antarktydę. Zaprosiliśmy do nas do klasy Panią Leśnik z Nadleśnictwa Nowogard, która przeprowadziła  zajęcia na temat prawidłowego dokarmiania ptaków. Wykonaliśmy naturalne karmniki dla ptaków, które powiesiliśmy w naszym szkolnym ogrodzie. Pamiętamy również o systematycznym dokarmianiu naszych skrzydlatych przyjaciół. Wiosną planujemy wykonać poidełka dla pszczół.

Izabela Tas wychowawca klasy II