logo sp4 4

Udostępnij

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKIW dniu 12 lutego w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3 i 4-6.
Celem konkursu była popularyzacja literatury polskiej, upowszechnienie kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości literacko-językowej. Dzieci zaprezentowały poezję Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima oraz fragmenty prozy. Organizatorem konkursu, była pani Beata Siedlecka w klasach młodszych oraz Anna Story i Magdalena Macyszyn w klasach starszych. W konkursie udział wzięło 10 recytatorów. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury wyłoniło laureatów, którzy przeszli do następnego etapu:

  • Mikołaj Wolny kl.1
  • Eryk Zamojski kl.2
  • Jakub Bąk kl.3
  • Tymon Wrona kl.4
  • Anna Teodorczyk kl.5
  • Hanna Wrona kl.6

Uczestnicy za udział otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!