logo sp4 4

Udostępnij

Warsztaty z Panią Leśnik w klasie II - Naturalne karmniki dla ptaków
W dniu 14 lutego klasa II uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez Panią Leśnik Nataszę Kaczmarek z Nadleśnictwa Nowogard. Pani Tatiana przeprowadziła zajęcia na temat prawidłowego dokarmiania ptaków oraz przybliżyła  gatunki ptaków, które możemy zobaczyć o tej porze roku za oknem. Ptaki powinno dożywiać się odpowiednim pokarmem i w odpowiedni sposób, bo inaczej bardziej im zaszkodzimy niż pomożemy. Dlatego też uczniowie pod okiem Pani Leśnik wykonali naturalne karmniki dla ptaków – szyszki zalane roztopionym tłuszczem zwierzęcym z nasionami i orzechami. Na koniec  uczniowie otrzymali od Pani Leśnik piękny drewniany karmnik, który wspólnie powiesiliśmy w naszym szkolnym ogrodzie. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody. Serdecznie dziękujemy Pani Nataszy Kaczmarek z Nadleśnictwa Nowogard za udział w spotkaniu i ciekawie przeprowadzoną lekcję.

Izabela Tas