logo sp4 4

Udostępnij

Aktywne Mikołajki klasy 8 - kilometry zbieramy i dzieciom pomagamy

Z okazji tegorocznych Mikołajek uczniowie klasy 8 wzięli udział w akcji: Aktywne Mikołajki - kilometry zbieramy i dzieciom pomagamy. Wybierając się na ponad 8 kilometrowy spacer zadbali o własne zdrowie i dobrą formę, a przy okazji zrobili coś dobrego dla chorych dzieci. Wspólnie pokonane charytatywne kilometry, zostają przekazane do koszyczka dobroci projektu KilometryZbieramy.pl, prowadzonego przez Fundację Dzięki Tobie, która w zamian za nie wesprze finansowo swoich podopiecznych. Uczniowie dołączyli w ten sposób do ekipy dobra, która codziennie zbiera kilometry dla podopiecznych Fundacji.

KilometryZbieramy.pl to charytatywno-edukacyjny projekt Fundacji Dzięki Tobie, którego założeniem jest rozbudzenie potrzeby aktywnego trybu życia i chęci pomagania. Podstawowym celem projektu jest promowanie zdrowego trybu życia, prowadzenie działań integrujących środowisko osób aktywnych fizycznie i nie tylko, niesienie szeroko rozumianej pomocy osobom niepełnosprawnym jak również organizowanie imprez charytatywnych oraz promocja  wolontariatu.  Uczestnicy projektu „wysyłają w świat” swój czas, uwagę na potrzeby  podopiecznych Fundacji i życzliwą pomoc. Ich działania przyczyniają się do budowania pięknego świata, bo pomaganie zaraża kolejne osoby, które chcą robić to samo. U podstaw projektu KilometryZbieramy.pl stoi zasada, że AKTYWNOŚĆ – RODZI POZYTYWNOŚĆ, a POMAGANIE – ZMIENIA ŚWIAT NA LEPSZE. Dołącz i TY!

Anna Jurczyk