logo sp4 4

Udostępnij

2023 11 29 dzien misia

Miękki, puchaty, bohater wielu książek i filmów, dający poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. W dniu 26 listopada klasa I i II świętowały Dzień Pluszowego Misia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas lekcji i wspólnej zabawy. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych. Uczniowie chętnie rozwiązywali zagadki oraz obejrzeli prezentację multimedialną o historii pluszowego misia. Przypomnieli sobie również niektóre z filmów z misiem w roli głównej – np. „Gumisie”, „Miś Uszatek”, „Kubuś Puchatek” i „Miś Colargol”. Na zajęciach plastycznych wykonywali misie różnymi technikami – misie na patyku, kolorowanki itd.  Cały dzień upłynął w ciepłej atmosferze i chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat, to cieszymy się, że wciąż jest naszym dobrym przyjacielem!

Izabela Tas, Beata Siedlecka