logo sp4 4

Udostępnij

 

CZYTAM Z KLASĄ - ,,Lekturki spod chmurki’’ – Międzynarodowy projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa

W roku szkolnym 2023/2024 klasa II bierze udział w V Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ – ,,Lekturki spod chmurki’’. Dzieci z sukcesem zrealizowali wszystkie zadania projektowe z Modułu I. Swoje działania rozpoczęli od stworzenia Chmurki Tosi i założenia lekturników, w których zapisywali wszystkie informacje i ciekawostki związane z przeczytanymi lekturami. Ponadto samodzielnie narysowali i opisali plakat zachęcający do czytania książek. Pierwszą wybraną lekturą był ,,Szewczyk Dratewka’’, po przeczytaniu której uczniowie wykonali ,,Lekturę na lince’’. Kolejną lekturą był ,,Detektyw Pozytywka’’. Zainspirowani książką zgromadzili potrzebne rekwizyty i otworzyli klasie biuro detektywistyczne ,,Różowe Okulary’’ w którym rozwiązywali zagadki i tajemnicze zadania matematyczne, które doprowadziły ich do słodkiej nagrody. Trzecią wybraną książką była ,,Asiunia’’. Podczas omawiania lektury zrobiliśmy ,,Lekturę w pudełku’’ Zadanie dobroczynne- włączyliśmy się do organizowanej w Szkole Mikołajkowej Akcji zbiórki dla Oddziału Dziecięcego w Nowogardzie. Zadania sprawiły uczniom wiele radości. To była wspaniała zabawa czekamy na kolejne zadania, o których również napiszemy.

Izabela Tas