logo sp4 4

Udostępnij

 

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM JEDNOSTKI RATOWNICZO-GAŚNICZEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY GRANICZNEJ

W ramach obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyło się w naszej szkole bardzo dużo ciekawych akcji. Jedną z atrakcji dla uczniów klasy III i zaproszonej klasy IV z wych. p. Magdaleną Pietrzak oraz pedagog, p. Magdaleną Adrych, było spotkanie z funkcjonariuszem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, panem Krystianem Sućko. Pan Krystian jest absolwentem naszej szkoły i tatą Itana, ucznia klasy III. Na nasze spotkanie przyniósł 3 rodzaje ubrań funkcjonariusza straży pożarnej i opowiedział o trudnej, odpowiedzialnej i niesamowicie ważnej służbie. Uczniowie dokładnie obejrzeli mundur wyjściowy, ubranie koszarowe i ubranie specjalne, przymierzyli czapki, hełm i rękawice. Zadali mnóstwo pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Po otrzymaniu wezwania do akcji, załoga wozu strażackiego jest gotowa w 1 minutę! Bardzo dziękujemy za spotkanie panu Krystianowi!  Wych. kl. III Irmina Lasota-Kowalska