logo sp4 4

Udostępnij

30 akcja - „Sprzątanie Świata - Polska 2023”

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie odpowiednich działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Tego dnia uczniowie Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie kierowani myślą, że przecież każdy może zrobić coś dobrego dla planety oraz przede wszystkim dla naszej małej ojczyzny również przyłączyli się do sprzątania świata. W roku jubileuszowym hasło przewodnie akcji dotyczy tego, że sprzątanie świata łączy ludzi. Tę moc łączenia powinien poczuć każdy, gdyż ona nie tylko łączy nas z naturą, ale również ze sobą nawzajem.
Worki i rękawice niezbędne do przeprowadzenia selektywnej zbiórki odpadów zostały zapewnione przez Zakład Usług Komunalnych w Nowogardzie we współpracy  z Urzędem Miejskim w Nowogardzie.

Wioletta Kowalczyk