PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Dnia 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, w którym uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej. Pozostałe klasy ze względu na obowiązujący stan epidemiologiczny miały indywidualne spotkania z wychowawcami.
Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Podniosłym akcentem uroczystości był moment ślubowania. Pierwszoklasiści ślubowali, że będą dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawią radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły, pan Bogdan Sobolewski, w obecności sekretarza gminy, pana Grzegorza Wasilewicza, nauczycieli i rodziców, dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowogardzie”. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do społeczności szkolnej, musiały odpowiedzieć na kilka pytań i wykazać się znajomością wiersza ”Katechizm polskiego dziecka”. Na koniec całego wydarzenia wychowawca klasy, pani Beata Siedlecka, wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Po uroczystości uczniowie udali się przed szkołę, aby posadzić pamiątkowe drzewko. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmu dołączonego do artykułu.