logo sp4 4

Udostępnij

Wycieczka do Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu - klasa IV

We wtorek 14.06.2022r. klasa IV była na wycieczce szkolnej w Kołobrzegu. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu.  Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych rzeczy: jak powstaje bursztyn, jakie ma właściwości oraz jak odróżnić prawdziwy  bursztyn od sztucznego. Na przykład  można go naelektryzować i sprawdzić czy przyciąga małe kartki papieru – jeżeli tak, to jest on prawdziwy, można też przygotować wodę w szklance, a do niej nasypać soli. Jeśli bursztyn będzie się unosić, tzn., że jest prawdziwy, a jeśli pozostanie na dnie to oznaczać będzie to, że mamy do czynienia z fałszywym okazem.  W Muzeum podziwialiśmy też niezwykłe okazy bursztynu i przedmioty z  niego wykonane m.in.: piękną lampę, szachy, latarnię. Mogliśmy również uczestniczyć w warsztatach obróbki bursztynu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kołobrzegu pojazdem Melex. Zobaczyliśmy Muzeum Oręża Polskiego, Ratusz, Bazylikę, Port Morski, Katedrę, Latarnię Morską i Molo. Na koniec wybraliśmy się na spacer brzegiem morza, pyszną pizzę i lody.  Wycieczka się udała, spędziliśmy razem mile dzień a wizyta w Muzeum zrobiła na nas  duże wrażenie. Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca.

Izabela Tas, Maja Gardeła