20200609 111107   9 czerwca 2020 r. zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie mjr Patryk Pruński i rzecznik prasowy jednostki kpt. Przemysław Sońtka odpowiadając na wniosek Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowogardzie Pana Bogdana Sobolewskiego przekazali nieodpłatne 300 maseczek ochronnych.

Maseczki zostały wykonane przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowogardzie w ramach akcji prowadzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną #ResortSprawiedliwościPomaga w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS -CoV-2  i w ramach programu resocjalizacji pn. „Epidemii mówimy STOP!”.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w tym trudnym dla każdego czasie. Z pewnością przekazane środki ochrony osobistej  przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa całej społeczności szkolnej, zwłaszcza podczas zbliżających się egzaminów ósmoklasisty.

A.J.