logo sp4 4

Udostępnij

Innowacja pedagogiczna Cztery pory roku
W ramach działań innowacyjnych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II, nauczyciele Magdalena Pietrzak i Magdalena Adrych prowadzą zajęcia w klasie III. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny. Po zrealizowaniu części jesiennej i zimowej, przyszedł czas na etap wiosenny.

Uczniowie w ramach działań uczestniczą aktywnie w prowadzeniu obserwacji przyrody, wyszukiwaniu i czytaniu informacji dotyczących realizowanych zagadnień, tworzą prace plastyczne.

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie założyli swój ekologiczny mini ogródek. Zgodnie z harmonogramem siewu, samodzielnie wysiali nasiona warzyw do gruntu.

W ramach działań ekologicznych założono również mini szklarnie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Już po tygodniu uczniowie mogli zaobserwować różnicę wzrostu roślin w gruncie i w szklarni, wyciągając wnioski.  Kolejne działania prowadzone będą zdalnie, ze względu na pandemię.