Ogólnopolski projekt "BohaterON w Twojej Szkole"
„BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii „BohaterON- włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek.
Już po raz kolejny, poprzez uczestnictwo w jednej z największych polskich kampanii o tematyce historycznej, uczniowie naszej szkoły pokazali, że pamiętają o uczestnikach Powstania Warszawskiego. W tym roku szkolnym, mimo zdalnego nauczania, udało się przygotować album z podziękowaniami dla Pana Jerzego Kłosowskiego (ps.”Jureczek”). Przesyłka została wysłana do Fundacji Sensoria, która zajmie się dostarczeniem albumu do Pana Jerzego.Projekt miał na celu edukować uczniów, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać ich poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Został on zrealizowany dzięki współpracy koordynatora projektu i opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Anny Jurczyk z wychowawcami: p. Magdaleną Adrych, p. Magdaleną Macyszyn oraz p. Magdaleną Pietrzak.

Anna Jurczyk
Opiekun Samorządu Uczniowskiego