"Nocka matematyczna"
Uczniowie klasy 8  w nocy z 28 na 29 lutego 2020 r. spędzili wraz  nauczycielami noc w szkole. Było to poważne wyzwanie, ponieważ dwunastogodzinny pobyt w szkole to zmagania z obliczeniami matematycznymi.
I tak na początek uczniowie podjęli się rozwiązania  arkusza matematycznego, potem zmagania z obliczeniami chemicznymi i  przeliczanie stężeń do sporządzania roztworu do kiszenia ogórków, czy na syrop do śliwek. Następnie odbył się matematyczny konkurs „1 z 10”, gdzie uczniowie wykazali się dużą wiedzą, bo aż zabrakło pytań i należało przygotować nowe zestawy dla  walczących  o tytuł zwycięzcy.
A potem to już tylko trochę przyjemności – pizza oraz zmagania sportowe o północy na sali gimnastycznej. Następnie pogrążyliśmy się w czytaniu „Małego Księcia”, przeprowadziliśmy szereg doświadczeń chemicznych, przebrnęliśmy przez bank pytań matematycznych i dokończyliśmy czytanie lektury. Na sam koniec nastąpiło rozdanie nagród dla wszystkich uczniów klasy 8 za udział w szkolnym konkursie „Liczymy razem”, który odbył się przed feriami.
 Ponadto nagrodzeni zostali zwycięzcy „1 z 10” – najlepszymi okazali się Szymon Ograbek, Gabriela Rybicka, a zwycięzcą został Kamil Pakulski.

W przeliczaniu stężeń procentowych mistrzami zostali: Emilia Machocka, Gabriela Rybicka i Kamil Pakulski.
Ponadto wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami za udział w nocy matematycznej, poznawaniu zjawisk przyrodniczych oraz eksperymentowaniu, a przede wszystkim aktywnym  udziale w tym wydarzeniu.
Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie i bycie razem z nami oraz nauczycielom za poświęcony czas. Aby podjęty wysiłek zaowocował w przyszłości