NOWOGARD MOJE MIASTO - knkurs
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym NOWOGARD MOJE MIASTO.
Celem projektu było:

• Pogłębianie wiedzy na temat rodzinnego miasta Nowogard
  • Rozbudzanie patriotyzmu lokalnego
  • Odkrywanie ciekawych i ważnych miejsc naszego miasta
  • Rozwijanie umiejętności zgodnej i twórczej pracy w grupie
  • Inspirowanie do twórczości literackiej i plastycznej

Rozpoczęliśmy od krótkiej  informacji o Nowogardzie, odczytanej przez uczennicę klasy drugiej oraz od prezentacji medialnej najciekawszych miejsc miasta. Pierwszaki przy dźwiękach pianina wykonały piosenkę o Nowogardzie. Następnie przedstawiono zakres działań dla wszystkich uczniów:

Tematy zadań:

1. Układanie wierszy lub opowiadań o Nowogardzie.
  2. Stworzenie piosenki o Nowogardzie.
  3. Wykonanie obrazów miasta.
  4. Stworzenie gry planszowej o Nowogardzie.
  5. Utworzenie ciekawego graficznie napisu NOWOGARD.
  6. Projekt plastyczny – „ Nowogard w przyszłości”.

Wszyscy udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie przystąpiliśmy do działania.
Towarzyszył nam wspaniały nastrój i zapał do tworzenia dzieł literackich, muzycznych, plastycznych oraz  programowania. W ramach przerwy w pracy uczniowie bawili się przy muzyce i pokazach tanecznych uczniów. Po skończonych zadaniach przeszliśmy do świetlicy, by tam dokonać prezentacji wytworów.  Prezentacje były nagradzane gromkimi brawami. Na koniec zaśpiewaliśmy  piosenkę o Nowogardzie. Prace wykonane w trakcie projektu będą zdobiły ściany korytarzy szkolnych.
Mamy nadzieję, że akcja otworzyła naszym uczniom serca, by mogły się zakochać  w MAŁEJ OJCZYŹNIE – NOWOGARDZIE.