logo sp4 4

Udostępnij

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

„Gdy zamierzasz przejść ulicę:
1. Na chodniku przystań bokiem.
2. Popatrz w lewo bystrym okiem.
3. Skieruj w prawo wzrok sokoli.
4. Znów na lewo spójrz powoli.
5. Jezdnia wolna - wiec swobodnie mogą
przez nią przejść przechodnie
Każdy uczeń, nawet mały,
Zna na pamięć te sygnały
I odróżnia na ulicach
Wszystkie znaki na tablicach.”

   Pierwszoklasiści zdali 30 września swój kolejny egzamin, tym razem z przejścia do Nowogardzkiego Domu Kultury na seans „ Lassie wróć”. Do tego poważnego wyjścia (niektórzy tę trasę pokonali na własnych nogach po raz pierwszy) uczniowie przygotowywali się od dawna, a dzień wcześniej, 29 września, na zaproszenie p. pedagog Magdaleny Adrych, odwiedziła uczniów mł. asp. Anna Dygas,  specjalistka ds. nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, w ramach działań pn. ”Bezpieczna droga do szkoły”. Przypomniała, czym jest numer alarmowy 112 oraz kiedy i jak z niego korzystać. Omówiła z dziećmi zasady obowiązujące podczas korzystania z drogi oraz przećwiczyła umiejętność przechodzenia przez przejście dla pieszych, a wszystko po to, aby droga do szkoły była jak najbardziej bezpieczna. Przeprowadziła także konkursy z nagrodami, a dodatkowo każdy uczeń otrzymał błękitną, odblaskową zawieszkę. Na zakończenie spaceru po osiedlu wszyscy zostali uwiecznieni w czapkach funkcjonariuszy w policyjnym samochodzie, który przez cały czas wszystkich asekurował. Takie spotkania są bardzo potrzebne, dziękuję bardzo, wychowawca klasy pierwszej, Irmina Lasota-Kowalska.