Odpowiedzialność prawna osób nieletnich.
Pod takim hasłem odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez Panią Klaudię Gieryń specjalistę ds. profilaktyki Komisariatu Policji w Nowogardzie. Zajęciami zostały objęte klasy VI, VII i klasa VIII.

Okres adolescencji jest trudnym etapem w życiu młodych ludzi. W tym czasie bardzo często dochodzi do sytuacji, które swój finał znajdują na salach rozpraw sądowych, gdyż młodzi ludzie nie mając świadomości, dopuszczają się czynów karalnych, podpiętych pod Kodeks Karny. Warto, aby uczniowie mieli świadomość, że nie magiczny próg ukończenia lat 18 zobowiązuje ich do odpowiedzialności karnej, a już znacznie wcześniej mogą odpowiadać za swoje zachowanie.

Często jedna nieprzemyślana decyzja, może rzutować na całe dorosłe życie młodego człowieka. W obecnych czasach zaświadczenie o niekaralności należy przedstawić już w wielu branżach zawodowych. Aby uniknąć i przestrzec naszych uczniów przed wejściem w konflikt
z prawem, Pani Klaudia dokładnie na podstawie prezentacji i licznych przykładów omówiła tytułowe zagadnienie. Pani Klaudii Geryń dziękujemy bardzo za współpracę, a naszej młodzieży szkolnej życzymy, aby nigdy nie musieli stanąć przed takim dylematem.