Wyjazd mikołajkowy

Dnia 8 grudnia uczniowie klasy 5 i 8 wzięli udział w mikołajkowym wyjeździe do Szczecina.
Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji. Historyczne eksponaty wzbudziły wśród uczniów ogromną ekscytację i zaciekawienie. Pojawiło się wiele nowych eksponatów. Ze względu na pandemię nie było jednak możliwości wejścia do pojazdów czy kierowania tramwajem w symulatorze. Można było jednak zobaczyć pojazdy służb mundurowych, np. milicyjną warszawę i żuk straży pożarnej lub pojazdy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, takie jak: syrena, trzydrzwiowy polonez czy rozmaite modele fiatów. W muzeum stoją także trzy autobusy i siedem tramwajów. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, m.in. autobusu, który do historii przeszedł jako ogórek. Z zaciekawieniem oglądali również wszędołaz. Na wystawie znalazły się także znane ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli: junak, iskra, smyk czy mikrus. Możliwość robienia zdjęć w muzeum dała szansę uwiecznienia pobytu. Po pobycie w Muzeum Techniki uczniowie spędzili aktywnie czas na kręgielni. Zachęcamy więc do obejrzenia zdjęć dołączonych do artykułu.