logo sp4 4

Udostępnij

 

HEJT  I MOWA NIENAWIŚC
W dniu 17.11.2021 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez psychologa P. Anetę Tymecką .  Były to drugie zajęcia , które dla szkoły zostały zorganizowane przez  Zespół Interdyscyplinarny  w Nowogardzie.  Pierwsze  odbyły się pod hasłem  „NIE CHCĘ ZŁOŚCI , CHCĘ RADOŚCI” zajęciami została objęta klasa 6 . Tym razem tematem rozmowy był „HEJT  i MOWA  NIENAWIŚCI”.
Czym jest hej. Po głębszym zastanowieniu jest to sytuacja z którą spotykamy się na prawie każdej płaszczyźnie naszego życia, w telewizji, na portalach społecznościowych. Umieszczenie w sieci informacji o sobie i swoim życiu sprawia, że wciąż jesteśmy poddawani ocenie innych, W przypadku niektórych osób wypowiadanie się w sieci przekracza jednak ustalone społecznie granice. Pani Aneta  Tymecka przedstawiła uczniom w jaki sposób wystrzegać się takich sytuacji, jak należy się zachować , kiedy bezpośrednio doświadczamy  hejtu  i jakie niesie on konsekwencje.  Jest to niezwykle trudna tematyka, ale wiedza na ten temat jest nam bardzo potrzebna.Dziękujemy bardzo Pani psycholog Anecie Tymeckiej  i Pani Barbarze Pakulskiej z Zespołu Interdyscyplinarnego w Nowogardzie za współpracę z naszą szkołą.

Czekamy na więcej.