Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”. W ramach tej akcji zorganizowaliśmy apel poświęcony bohaterom podziemia antykomunistycznego, przypominający o postaciach i wydarzeniach, które komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie. Poza tym, uczniowie przygotowali plakaty, które zawisły na szkolnych korytarzach, a na godzinach z wychowawcą odbyły się pogadanki dotyczące tego święta. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć dołączonych do artykułu.