logo sp4 4

Udostępnij

ortoDnia 15.04. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Test był bardzo trudny. Łącznie do uzupełnienia było 100 wyrazów. W konkursie wzięło udział 20 osób z klas IV - VI. Wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Alan Wawrzyniak kl. Vb (2 błędy)
II miejsce - Maja Kowalska kl. Vb (3 błędy)
III miejsce - Weronika Tretiak kl. Va (4 błędy)

Przyznano także wyróżnienia: Patrycja Zięciak kl. IV (5 błędów), Natalia Łukaszewicz kl. VIb (7 błędów). Prace oceniała komisja w składzie: Renata Lisowska, Magdalena Zarębska - Kulesza, Inga Płosaj - Jurek. Nagrodami były - ufundowane i wręczone przez Panią Dyrektor - słowniki ortograficzne.
Cieszymy się, że dzieci dbają o poprawność językową i chętnie uczestniczą w tego typu konkursach organizowanych w szkole. Do zobaczenia podczas kolejnych ortograficznych potyczek!