logo sp4 4

Udostępnij

Czy wiesz od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej? Czy wiesz jak brzmi hymn UE? Czy potrafisz wymienić wszystkie kraje należące do Unii? W ilu językach obcych potrafisz powiedzieć ‘dzień dobry’ lub ‘dziękuję’?

W tym tygodniu w naszej szkole miały się odbyć różne działania związane z Dniem Europejskim zaplanowanym w ramach Dnia Unii Europejskiej i Dnia Języków Obcych. Koronawirus zmienił trochę naszą szkolną rzeczywistość i przeniósł nasze działania do Internetu.

Przygotowany dla was plakat interaktywny pozwoli wam poznać odpowiedzi na powyższe pytania i poszerzy waszą wiedzę na temat UE, a także pomoże w rozwoju waszych umiejętności językowych. Najmłodsi znajdą w nim między innymi film animowany „Poznaj Unię”, piosenkę „Europa z Dumorysiem”, kolorowanki do pobrania czy puzzle UE. Starsi uczniowie mogą zagrać w Wehikuł czasu, poćwiczyć znajomość mapy i dopasować państwa UE, sprawdzić znajomość ich stolic w j. angielskim czy zabytków UE. Każdy może spróbować nauczyć się jak powiedzieć  ‘dzień dobry’, ‘dziękuję’, ‘przepraszam’ czy ‘kocham cię’ w różnych językach obcych. Bawcie się dobrze!

Link do plakatu:

https://view.genial.ly/5ea2c51cac69a00da5af1ff3/interactive-image-interactive-imag

Anna Jurczyk

Informacje z Urzędu Miejskiego