Lekcja z geolog a geologii a potem trochę aktywności…
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowogardzie wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Żabowie mieli okazję odwiedzić Szczecin. Podczas tej wycieczki zwiedzali Muzeum Geologiczne. Lekcja muzealna stała się okazją do wpajania zasad kulturalnego zachowania w takich miejscach, ale także kierownik muzeum pan Robert Woziński ciekawie opowiedział o minerałach i skałach zgromadzonych w siedzibie Uniwersytetu Szczecińskiego, zaprezentował skały mające możliwość świecenia w różnych długościach światła oraz zainteresował skamieniałościami. Poza tym uczniowie klasy 5 mieli możliwość obejrzeć film zatytułowany „Planeta dinozaurów”, z którego dowiedzieli się, że życie zwierząt to ciągła walka o przetrwanie, zaś klasy 7 i 8 uczestniczyli w projekcji „Życie na krawędzi” – rytuały i życie różnorodnych plemion.

A potem czekała nas już tylko moc atrakcji i zmierzenie się z własną kondycją oraz umiejętnościami łyżwiarskimi na lodowisku Netto Arena.