Ogólnopolski projekt „BohaterON w Twojej Szkole”

„BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii „BohaterON- włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek.

Juz po raz kolejny, poprzez uczestnictwo w jednej z największych polskich kampanii o tematyce historycznej i przygotowanie kartek z podziękowaniami dla Powstańców, uczniowie naszej szkoły pokazali, że pamiętają o uczestnikach Powstania Warszawskiego. Przesyłka została wysłana do Fundacji Sensoria, która zajmie się dostarczeniem kartek do Powstańców.

Projekt miał na celu edukować uczniów, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać ich poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Został on zrealizowany dzięki współpracy koordynatora projektu i opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Anny Jurczyk, polonistki – Magdaleny Macyszyn oraz nauczyciela historii- Małgorzaty Początek.