Klasa 6 na warsztatach z robotyki w Robotfan w Szczecinie
Nowe technologie cyfrowe to codzienność i przyszłość dzieci. Warto już dziś pozwolić im bliżej poznać ten świat, nauczyć swobodnego i mądrego poruszania się w cyfrowej rzeczywistości. Gdy dorośnie, znajomość technologii nie będzie tylko atutem, ale koniecznością.

17 października uczniowie klasy 6 wzięli udział w warsztatach z robotyki w Robotfan w Szczecinie. Podzieleni na dwie grupy wprawiali w ruch skonstruowane i zaprogramowane przez siebie roboty. Podczas dwugodzinnych zajęć pod okiem instruktorów, wykorzystano klocki LEGO® WeDo i Ozoboty. Używane na zajęciach języki programowania były intuicyjne, oparte na blokach obrazkowych. Zajęcia rozwijały logiczne myślenie, kreatywność, precyzyjność, umiejętność organizacji pracy oraz współpracy z innymi. Edukacyjne zabawy z robotami rozwijały także dziecięcą wyobraźnię i inteligencję matematyczno-logiczną. vWiele wrażeń dostarczyła również podłoga interaktywna. Drużynowe quizy z matematyki, historii, j. polskiego, j. angielskiego i chemii oraz rozegrane mecze piłki nożnej okazały się świetnym sposobem na wspólną naukę i grupową zabawę.

Świat robotów zafascynował wszystkich szóstoklasistów. Miło było popatrzeć na zaangażowanie uczniów i ich skupienie na osiągnięciu wytyczonego celu. Składam serdeczne podziękowania dla pani Sylwii Piwowarczyk za wsparcie i sprawowaną opiekę nad uczniami podczas wyjazdu. Zachęcamy na obejrzenia filmu i zdjęć dołączonych do artykułu.

Anna Jurczyk
wychowawca klasy 6