I Nowogardzkie foum wolontariatu
„WZMOCNIJMY WOLONTARIAT NA TERENIE GMINY NOWOGARD"

W dniu 10 października 2019 roku Nasz Szkolny Wolontariat „K2” miał zaszczyt reprezentować naszą szkołę podczas I Nowogardzkiego Forum Wolontariatu, zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej

Udział w Forum stał się wyjątkowym miejscem spotkania najmłodszych lokalnych aktywistów Gminy Nowogard oraz przedstawicieli lokalnych organizacji, instytucji i placówek. Spotkanie stało się okazją do opowiedzenia o już podjętych działaniach wolontariackich, oraz okazją do wymiany doświadczenia w obszarze wolontariatu a tym samym doskonaleniem warsztatu pracy na rzecz drugiego człowieka i lokalnego środowiska.

W ramach spotkania nasza grupa „ K2” poprowadziła warsztat społeczno-obywatelski na temat Hejt- dialog, rozmowa czy mowa nienawiści ? oraz zaprezentowaliśmy działania grupy skierowane do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Podczas giełdy pomysłów, zostaliśmy nagrodzeni II miejscem w ramach uczestnictwa w Forum Wolontariatu

Dziękujemy organizatorom i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej za możliwość udziału w spotkaniu, oraz wyjątkowe chwile które na długi czas pozostaną w naszej pamięci.

K2 – szkolna grupa wolontariatu