Dzień Patrona naszej szkoły

"Na naszej polskiej ziemi przyszedł na świat człowiek, którego życie okazało się wyjątkowym darem dla Kościoła i całego świata. Temu człowiekowi było na imię Karol. Karol Wojtyła. Od 16 października 1978 roku Karol Wojtyła przybrał nowe imię Jana Pawła II" (Kard. St. Dziwisz).
Szkoła Podstawowa numer 4 nosi to zaszczytne imię Świętego Jana Pawła II.
Każdego roku to uroczysta chwila w życiu naszej szkoły – Święto Patrona Szkoły. Patron to ktoś, kto czuwa, opiekuje się kimś lub czymś, to również osoba, która swoim życiem daje przykład, wskazania, co robić, jak żyć, postępować. Życie Jana Pawła II było świadectwem człowieka w pełni autentycznego, który służył każdemu człowiekowi swoją siłą duchową do ostatnich chwil. Na przestrzeni lat, na każdym etapie swojego życia starał się być blisko wszystkich ludzi, nazywając ich swoimi braćmi i siostrami.

11 października o godz. 9.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się przed szkołą przy pamiątkowej tablicy, gdzie rozpoczęto uroczyste świętowanie, by następnie udać się do kościoła i uczestniczyć we Mszy Św. polecając w modlitwie wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły opiece Św. Jana Pawła II. Młodzież z klasy ósmej przygotowała montaż słowno - muzyczny przypominający wszystkim wielkiego Polaka – Św. Jana Pawła II.