logo sp4 4

Udostępnij

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Po dwóch miesiącach słonecznych wakacji nadszedł czas, aby zacząć kolejny rok nauki. Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 2 września 2019 r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Na apelu gościliśmy burmistrza Nowogardu, pana Roberta Czaplę.
Podczas apelu pan burmistrz oficjalnie powierzył panu Bogdanowi Sobolewskiemu, stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie. Zarówno pan burmistrz jak i pan dyrektor życzyli uczniom owocnej pracy w nowym roku szkolnym.
Z pewnością był to ważny dzień dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek oraz ich rodziców. Nowa klasa, nowi koledzy i koleżanki oraz szansa na nowe doświadczenia. Już 26 września złożą oni uroczyste ślubowanie i staną się uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie.
Był jednak taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. W tym roku mija 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku. Aby oddać hołd poległym wszyscy uczcili ich pamięć minutą ciszy.
Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym, a pierwszoklasistom - wytrwałości i chęci do nauki.

A.J.