Andrzejkowe wróżby

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.
29 listopada 2018 r. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla uczniów naszej szkoły. Wróżby z kartami, kolorami, kopertami czy sercami pozwoliły wszystkim dowiedzieć się, co ich czeka. Każdy miał szansę poznać swój zawód wykonywany w przyszłości, imię przyszłej żony czy męża, a także przekonać się, czy czeka go podróż w nieznane, smutek czy miła niespodzianka.
Poza tym wydarzeniem, przez cały tydzień na świetlicy szkolnej, pani Irmina Lasota-Kowalska prowadziła zajęcia poświęcone Andrzejkom. Uczniowie poznali tradycje wieczorów andrzejkowych, głośno czytali i opowiadali o zwyczajach związanych z tym dniem. Były także wróżby, konkursy, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów związanych z andrzejkami, a także gry i zabawy ze śpiewem.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za chęć do działania i zaangażowanie podczas wróżb andrzejkowych.

Anna Jurczyk
Opiekun Samorządu Uczniowskiego