Nareszcie rozpoczęliśmy...

Rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej w klasie 2 zatytułowanej „Dotykam, poznaję, badam i wiem, czyli o eksperymentowaniu w edukacji wczesnoszkolnej”. Właśnie dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia, dotyczące wody oraz kształtu, jaki ona przejmuje.
Uczniowie klasy 2 badali wodę, określali jej właściwości oraz sprawdzali, w jakich stanach skupienia ta niezwykła ciecz występuje. Wbrew pozorom rzeczy oczywiste budziły olbrzymią ciekawość i chęć do poznania ich – woda z kranu była mokra, ciepła, kostka lodu – mroziła paluszki, zaś para wodna z czajnika – gorąca i zamieniała się w krople wody.
Ponadto sprawdziliśmy, że woda zmienia swój kształt w zależności od naczynia, w którym się znajduje, można ją przelewać i trzeba się nieźle napracować, aby odmierzyć właściwą ilość wody w cylindrze a do przenoszenia wody służy pipetka.
Wiemy już, że warzywa i owoce też zawierają wodę, że jest doskonałym rozpuszczalnikiem i nawet można nią malować.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z naszych zajęć i zapraszamy na następne.