Przedszkolaki w szkole
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej gościli młodszych kolegów i koleżanki z pobliskiego Artystycznego Przedszkola “Kraina Fantazji”. Wspólnie uczciliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki siedziały w szkolnych ławkach i słuchały jak nasi uczniowie, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Książka moim przyjacielem”, czytali książkę Sama McBratneya „Wszystkich Was kocham najbardziej”. Uczestnicy spotkania przy dźwiękach pianina nauczyli się piosenki o niedźwiadkach oraz wykonali taniec z misiami do piosenki legendarnego zespołu Czerwone Gitary „Pluszowe Niedźwiadki”. Dzieci dowiedziały się, co oznacza dzwonek i pod opieką naszych uczniów uczestniczyły w przerwie. Po przerwie zwiedziliśmy bibliotekę (wystawę prac konkursowych o misiach) oraz salę korekcyjną i gimnastyczną, gdzie pobawiły się piłkami. Na pożegnanie goście otrzymali na pamiątkę spotkania upominek – misie wykonane przez trzecioklasistów. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń obu stronom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne. Organizatorami byli uczniowie klasy drugiej i trzeciej oraz wychowawczynie - Beata Siedlecka i Ewa Sawicka.