Konkursy międzyszkolne „Mistrz anatomii” i „Mistrz genetyki”
7 czerwca 2018 r. w byliśmy organizatorami międzyszkolnych konkursów „Mistrz anatomii” dla uczniów klas 7 szkół podstawowych i klas II z oddziałów gimnazjalnych oraz „Mistrz genetyki” dla uczniów z klas III (oddziały gimnazjalne). W konkursie wzięło udział 25 uczniów z 6 szkół, w tym 16 uczestników zmierzyło się ze sobą o tytuł „Mistrza anatomii” i 9 - o miano „Mistrza genetyki”.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie napisali test, zaś część druga to odwołanie się do umiejętności praktycznych oraz doświadczeń. Po około dwugodzinnych zmaganiach jury konkursowe – złożone z nauczycieli, będących opiekunami uczniów – wyłoniło tych, którzy uzyskali najwięcej punktów w obu kategoriach.

„Mistrzowie anatomii":

1. Przedstawiciel Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie – klasa 7

2. Przedstawiciel Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie – klasa 7

3. Hubert Jasiński – klasa II a (oddziały gimnazjalne) - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie

„Mistrzowie genetyki”:

1. Przedstawiciel Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie – klasa III

2. Przedstawiciel Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie – klasa III

3. Julia Burzyńska – klasa III a (oddziały gimnazjalne) – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie)

Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursów, zaangażowanie w prace komisji konkursowej oraz opiekę nad uczniami; a uczniom za wykazanie się wiadomościami, umiejętnościami praktycznymi, logicznym rozumowaniem i wnioskowaniem, a przede wszystkim za chęć udziału w konkursie – mimo zbliżającego się końca roku, wystawiania ocen oraz upalnej pogody, która nam towarzyszyła.

Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji „Mistrza anatomii” i „Mistrza genetyki”.

Jolanta Mielewczyk