Czworo uczestników XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny, która odbyła się 13 grudnia 2017r. w naszej szkole, uzyskało bardzo dobre i dobre wyniki.
Alfik Humanistyczny to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Szkoła Podstawowa nr 4 bierze w nim udział od wielu lat. Jego celem jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Konkurs ma postać testu jednokrotnego wyboru, zawiera pytania z zakresu szeroko pojętego języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego) oraz sztuki, geografii, wiedzy ogólnej (współczesnego życia społeczno - kulturalnego).
Aleksandra Borkowska z klasy 6 zdobyła 90% punktów plasując się na 16 miejscu w województwie otrzymując dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie. Taki sam dyplom otrzymała Emilia Machocka z klasy 6 z 82% poprawnych odpowiedzi zajmując 74 miejsce w województwie.

Dyplomy za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie (ponad 70 procent poprawnych odpowiedzi) otrzymały: Róża Nizio (klasa 6) oraz Martyna Basa (klasa 7).