centrum JP2 

25 października uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję oglądać Mobilne Muzeum Jana Pawła II. Jest to projekt Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, mający na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego. Mieści się w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów, wadze przekraczającej 18 ton i powierzchni 62 m2.   ZDJĘCIA >>>

Jak można przeczytać na stronie Centrum "Poprzez Mobilne Muzeum pragniemy udostępnić jak największej liczbie osób, osobiste pamiątki po Ojcu Świętym, wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu oraz prosić o wsparcie modlitewne i finansowe, tak bardzo potrzebne w trakcie budowy Centrum Jana Pawła II, które powstaje w pobliżu Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Osobiste pamiątki, jakie można zobaczyć w czasie zwiedzania Mobilnego Muzeum zostały przekazane przez: Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Do elementów ekspozycji należą m.in.: brewiarz, którego używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo."  

tvp szczecin   Dużym zainteresowaniem cieszyły się trzy stanowiska multimedialne prezentujące życie Karola Wojtyły - bł. Jana Pawła II.  Duże wrażenie zrobił też ornat, który Ojciec Święty miał na sobie w 2000 roku podczas Światowych Dni Młodzieży w Rzymie. Możliwy był zakup książek i pamiątek.   Zupełnie nieoczekiwanie pojawiła się ekipa TVP Szczecin. Niektórzy byli nawet poproszeni o kilka zdań przed kamerą. Długo będziemy pamiętać ten dzień. (Program ARKA, w którym był reportaż z Nowogardu został wyemitowany w TVP Szczecin 18.11.2012 r.  Można go oglądać w Internecie na stronie TVP  >>>  )