Bezpieczne wakacje
W dniu 8 czerwca w ramach działań profilaktycznych w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I – VI z przedstawicielem Komisariatu Policji w Nowogardzie, p. Klaudią Gieryń. Celem akcji „Bezpieczne wakacje” było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa uczniów w czasie wolnym. W trakcie zajęć omówione zostały zagrożenia, na jakie narażone są dzieci w czasie wakacji. Poruszone zostały zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, bezpieczną kąpielą oraz zasadami zachowania bezpieczeństwa na drodze. Pani Inspektor przypomniała uczniom także o tym by nie podawać nieznajomym swoich danych osobowych i adresowych oraz o tym, by podczas nawiązywania znajomości przez Internet kierować się zasadą ograniczonego zaufania.