sprz swiata  Sprzątanie lasów, parków, segregowanie znalezionych odpadów, likwidacja dzikich wysypisk, szereg konkursów i happeningów z ekologią w tle, a także akcje sadzenia drzew i krzewów - to przykładowe działania, jakie były podejmowane przez uczniów w ramach "Sprzątania Świata - Polska 2012". Organizowane już po raz osiemnasty w dniach 19 -21 września, przedsięwzięcie przebiega w tym roku pod hasłem "Lasy to życie - chrońmy je". ZDJĘCIA >>>.

Dlaczego lasy? Można odpowiedzieć utartym powiedzeniem, że to zielone płuca świata. Wytwarzają tlen, redukują poziom dwutlenku węgla, filtrują zanieczyszczenia powietrza, magazynują wodę, działają leczniczo - ich pozytywne działanie można wymieniać w nieskończoność. Aby lasy służyły kolejnym pokoleniom, należy zadbać o nie już teraz ucząc odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ogólnoświatowa akcja "Sprzątanie Świata" znakomicie włącza się w ten nurt praktycznie promując i kreując postawy przyjazne przyrodniczemu otoczeniu.

Po prezentacji dzieci wyruszyły na "sprzątanie". Skupiono się terenie przylegającym bezpośrednio do szkoły oraz na osiedlu. Do kolejnej edycji  „Sprzątania Świata - Polska 2013" również się przyłączymy. M.S.