rozpoczeciePrzemówienie dyrektora szkoły
na inaugurację nowego roku szkolnego 2012/2013
Wracamy dziś do szkoły, witają nas te same sale, korytarze, które opuszczaliśmy dwa miesiące temu. Wtedy ze świadectwami w ręku, z radością rozpoczynaliśmy wakacje. Czas jednak biegnie nieubłaganie i oto stoimy u progu nowego roku szkolnego 2012/2013.
Jeszcze wprawdzie czujemy zapach lata, jeszcze grzeje słońce, tęsknimy za ciepłym morzem, jeziorami i za górskimi szlakami, ale w kalendarzu pojawiła się data 3 września i musimy wracać do pracy i nauki. Czeka nas kolejny rok zdobywania wiedzy, poszukiwania i dociekania tajemnic. Obiecuję, że ta nasza codzienna podróż zaprowadzi nas do krainy pełnej tajemnic i przygód.
Szczególnie zapraszamy do tej wędrówki pierwszoklasistów, którzy pożegnali w czerwcu ukochane przedszkole i dziś po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Witamy was bardzo serdecznie i cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy wam dużo sukcesów, radości i uśmiechu na co dzień. Oby nasza szkoła była dla Was drugim domem, w którym spotkacie miłych kolegów i koleżanki oraz wspaniałych nauczycieli.    ZDJĘCIA >>>
Wszystkim uczniom życzymy dużo wiary w siebie i swoje możliwości, zdobywania wysokich ocen.

Szanowni pedagodzy! Przed nami kolejny rok szkolny, kolejne obowiązki i zadania. Życzę wam dużo satysfakcji, zdobywania stopni awansu zawodowego, doskonalenia warsztatu pracy, życzę, aby nasza misja wypełniła się i czyniła nas ludźmi bogatszymi i wartościowymi. Niech każdy dzień przynosi wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.

Drodzy Rodzice! Bez waszego udziały nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzymy wam pociechy i dumy z waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę , która w 2013 „kończy” 20 lat.

Nie moglibyśmy stworzyć jednak takiej szkoły bez samorządu lokalnego, bez instytucji z terenu gminy, które czynnie wspomagają nasze wysiłki. Wierzymy, że troska o warunki, w jakich kształcą się nasze dzieci i młodzież, jest troską nie tylko rodziców, nauczycieli, dyrekcji, ale także władz samorządowych, które pomagają nam w budowaniu wizerunku szkoły.

Kochani!

Rok szkolny 2012/2013 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

Następnie pani dyrektor przedstawiła wszystkich pracowników naszej szkoły.

Kadra pedagogiczna:

1. 1.Ewa Sawicka