Dnia 18.10.16 r. w Sali sportowej w Wierzbięcinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Unihokeju chłopców. Brało w nich udział 7 zespołów naszej gminy z podziałem na 2 grupy.
I grupa: SP Wierzbięcin, SP 2 Nowogard, SP 1 Nowogard, SP 4 Nowogard.
II grupa: SP 3 Nowogard, SP Żabowo, SP Długołęka.
Wyniki spotkań naszej grupy – SP 4: SP Wierzbięcin 3:1; SP 4: SP1 1:1; SP 4: SP 2 1:0. W półfinale nasi zawodnicy zmierzyli się z zawodnikami SP Długołęka wygrywając zdecydowanie 3:1. W finale mistrzostw przegrali z zawodnikami SP3 – 0:3.
Tabela końcowa:
I miejsce SP 3
II miejsce SP 4
III miejsce SP Wierzbięcin.
Pierwsze dwa zespoły awansowały do Mistrzostw Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Brzeziński, Karol Dawid, Kewin Dudek, Maciej Misarko, Maciej Rutkowski, Marcin Skowroński, Kacper Wojciechowski, Wojciech Misarko, Szymon Ograbek, Hubert Śmigielski.

W następnym dniu swoje zawody rozgrywały dziewczęta. W zawodach uczestniczyło 9 zespołów po 3 w każdej grupie. Zwycięzcy grup awansowali do finału mistrzostw. W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta wygrały z SP Żabowo 3:0, następnie pokonały 2:0 SP Długołęka. W finale mistrzostw dziewczęta nieznacznie uległy SP 3 0:1, zremisowały z SP 2 0:0 a w ostatnim spotkaniu SP 2 uległa SP 3 2:4.
III miejsce SP 2.
Lepsza różnica bramek w trzech spotkaniach zdecydowała o drugim miejscu naszych dziewcząt i awansie do Mistrzostw Powiatu.
Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Borkowska, Emilia Misarko, Iga Ptaszek, Daria Sowińska, Małgorzata Zielińska, Patrycja Jakóbowska, Maja Stawicka, Oliwia Drobina, Daria Biernacka, Emilia Machocka.