1 dni ksi

W dniach 8 – 10 czerwca odbyły się Szkolne Dni Książki, podczas których promowaliśmy aktywne czytanie. W klasach I – III i oddziale przedszkolnym dzieci słuchały czytanych książek, a następnie rysowały obrazki dotyczące wysłuchanych fragmentów oraz odpowiadały na pytania związane z tekstem, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki. W klasach IV – VI uczniowie przedstawiali swoje spotkania z książką, zachęcając kolegów i koleżanki do czytania i poszukiwania swoich ulubionych autorów. Wykonywali plakaty przybliżające znane sobie książki i bohaterów, pod czujnym okiem wychowawców. Program dopełniły prezentacje multimedialne, którymi były fragmenty ekranizacji literatury polskiej i światowej.
Mamy nadzieję, że te działania, przygotowane przez p. Ingę, p. Irminę i p. Danutę zaowocują wzmożonym czytelnictwem i częstszymi odwiedzinami w bibliotekach.

1 dni ksiazki