konlogop
    W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV –V uczęszczający na zajęcia logopedyczne. Mieli oni za zadanie ułożyć opowiadanie (15 zdań) o Szymku, który szukał jaszczurki, z uwzględnieniem wyrazów zawierających głoskę sz. CZY SZYMEK ODSZUKAŁ JASZCZURKĘ? Przeczytajcie zwycięskie opowiadania !

„SZALONY SZYMEK SZUKA JASZCZURKI”
Szalony Szymek szukając jaszczurki poszedł do szopy. Szukał jej i szukał. Poszedł szukać u szewca, co szedł do szkoły. Szukał w szufladzie, szafie. Szukał jej wszędzie… Szybko przeszedł na szosę. Wyszukał ją! Jaszczurka poszła do buszu. Szymek zaszlochał. Ale ucieszył się szczęściem jaszczurki.
DARIA BIERNACKA z kl. IV   I MIEJSCE

„SZALONY SZYMEK SZUKA JASZCZURKI”
Szymek Szydłowski szalał ze szczęścia. Szymkowi do szczawiu weszła i wyszła jaszczurka. Szymek poszedł jej szukać do szopy. W szopie szalały szerszenie. Szymek wyszedł z szopy. Wyruszył za jaszczurką. Jaszczurka weszła do kaloszy szewca. Szewc zaszlochał. Jaszczurka spłoszyła się przed szumem szalika. Szymek z szewcem poszli do szopy a jaszczurka w gąszcz szeleszczących szuwar. Szalony Szymek nie odszukał jaszczurki.
OLIWIER DUDEK z kl. V   II MIEJSCE

„SZALONY SZYMEK SZUKA JASZCZURKI”
Szalony Szymek szukając jaszczurki naszedł na szczygła. Szeptał szczygieł do Szymka: „ U szewca jest jaszczurka”. Poszedł Szymek do szewca. „Proszę szewca, czy odszukam jaszczurkę?”. Szewc szepnął: „ Jaszczurka spłoszyła się!”. Na szczęście jaszczurka poszła do szałasu. Szymek poszedł szlakiem. Szczęśliwy Szymek odszukał jaszczurkę na szosie. Szymek poszedł z jaszczurką do mieszkania. W mieszkaniu jaszczurka kosztowała kaszę.
AMELIA TRACZ z kl. V III MIEJSCE

Zwycięzcom gratuluję oraz gorąco zachęcam do brania udziału w kolejnych konkursach.

Logopeda szkolny – Inga Płosaj-Jurek

konlogopdypl