bezpU1 Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego 24 października 2014 roku odbyła się akcja z udziałem p. Klaudii Gieryń – st. inspektora Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Nowogardzie.
Spotkanie podzielono na dwie części - teoretyczną, gdzie w ciekawej formie przypomniano uczniom klasy I podstawowe zasady ruchu drogowego oraz zwrócono uwagę na zagrożenia występujące w drodze do szkoły . Dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które warunkują lepszą widoczność na drogach o zmierzchu oraz w czasie działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Część druga – zajęcia praktyczne, odbyła się na przejściu dla pieszych. Miała na celu opanowanie przez uczniów umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze.
bezpU2